סוכריות צבעוניות בקופסאות פרספקס
קטגוריה: עיצוב פנים

זכוכית אקרילית ברחבי תל-אביב

מהי הזכוכית האקרילית עליה מדברים כולם? מסתבר שהזכוכית האקרילית הידועה גם כפרספקס נמצאת כמעט בכל מקום ומשמשת עבור רוב התעשיות. מהי בעצם הזכוכית האקרילית ומדוע בתי עסק ואף אנשים פרטיים כל כך נהנים לעשות בה שימוש, מהם היתרונות שלה, מהם המאפיינים שלה ולאילו תעשיות מתאימה. כאשר הבנתי דבר או שניים לגבי הזכוכית האקרילית, יצאתי לסיור בעיר תל אביב בה אני מתגוררת לראות במו ע
...

בניית פרגולה על במת בטון

כידוע לכל בעלי החצרות, הגינות או המרפסות, פרגולה היא הדרך שלנו לקבל את פינת הפנאי, המשחק או השקט שלנו. בניית פרגולה יכולה להתבצע במגוון סגנונות ומקומות כאשר הנפוץ שבהם הוא פרגולה על במת בטון. יש לבטון יתרונות רבים שגורמים לו להיות הבחירה המועדפת עלינו במיוחד בגינה או בחצר, הסיבה לכך היא העמידות והיציבות הרבה.

הכנת השטח לבמת בטון

כאמור בניית פרגולה על במת בטון היא הדרך הטובה ביותר לקבל יציבות לאורך זמן. על מנת להכין את משטח הבטון יש לבצע כמה פעולות, הראשונה שבהן היא להגדיר בדיוק היכן תקום הפרגולה, חשוב לזכור כי ישנה עדיפות להתקנה צמודה לאחד מקירות הבית, היתרון הוא שמצד אחד תקבלו יציבות חזקה מאוד ומצד שני תקבלו חיסכון בעמודי תמיכה נוספים. את משטח הבטון יש לבצע על פי הנחיות אדריכליות או של מהנדס בניין, כך תבטיחו שהבמה אותה אתם יוצקים לא תיסדק ותישבר או תשקע ותשקיע איתה את הפרגולה שלכם. העקרונות ליציקת הבטון הם ראשית כל ליישר את השטח, רק בשטח מיושר ניתן לאמוד את הגבהים הרצויים, לאחר מיכן יש לסמן את השטח המתוכנן עבור הפרגולה, תלוי בסוג הרקע סביר להניח כי תצטרכו כלונסאות על מנת לייצב את הבמה, לאחר מיכן שמים יריעות ניילון ועליהם פורסים מצע, מהדקים היטב את המצע על ידי מכשיר בומבט תוך כדי הרטבה במים. על המצע מניחים את רשתות הברזל ודואגים לאחד אותם עם הברזל מהכלונסאות, תוחמים את המשטח עם לוחות עץ ויוצקים בטון. אם תכננתם פרגולה שיהיו לא תאורה ונקודת חשמל מומלץ כי תניחו את הצנרת כבר לפני היציקה.

בניית פרגולה על המשטח המוכן

כאשר משטח הבטון מתייבש ומתחזק ניתן לבנות עליו במת עץ או לרצף אותו, כעת תוכלו לבנות פרגולה על פי העדפותיכם, מאלומיניום או עץ, המשטח ישמש אתכם כרחבת אירוח מושלמת. ואילו הפרגולה שתבנו תהיה יציבה ועמידה לשנים רבות, אם בחרתם בפרגולה אלומיניום סביר להניח כי לא תצטרכו כלל תחזוקה אולם אם בחרת מעץ באופן תקופתי תצטרכו לבצע פעולות שימור.