סוכריות צבעוניות בקופסאות פרספקס
קטגוריה: עיצוב פנים

זכוכית אקרילית ברחבי תל-אביב

מהי הזכוכית האקרילית עליה מדברים כולם? מסתבר שהזכוכית האקרילית הידועה גם כפרספקס נמצאת כמעט בכל מקום ומשמשת עבור רוב התעשיות. מהי בעצם הזכוכית האקרילית ומדוע בתי עסק ואף אנשים פרטיים כל כך נהנים לעשות בה שימוש, מהם היתרונות שלה, מהם המאפיינים שלה ולאילו תעשיות מתאימה. כאשר הבנתי דבר או שניים לגבי הזכוכית האקרילית, יצאתי לסיור בעיר תל אביב בה אני מתגוררת לראות במו ע
...

עיצוב גינות ירק ותבלינים

עיצוב גינות תמיד נשמע כמו משהו שקיים רק בבתי פאר או בגנים רחבי ידיים אולם לא ממש כך הם פני הדברים. אם יש לכם דווקא שטח קטן או אפילו גג חשוף תוכלו ליצור עיצוב גינות שייתן לכם זמן איכות גם בעת שאתם מטפלים בגינה וגם כאשר אתם קוצרים ממנה, והכוונה היא לגינת תבלינים וירקות.

עיצוב גינות תבלינים וירק מתחיל בתכנון

תכנון הוא למעשה ראשיתו של כל עיצוב גינות, התכנון מהווה את הגינה שלכם בעתיד, העיצוב והבחירה של מיקומי הצמחים והשתילים יקבע בעתיד עד כמה תיהנו מהגינה ועד כמה יהיה לכם נוח לטפל ולתחזק אותה. לא אחת קורה שעיצוב גינות נראה מרשים מאוד בתחילת הדרך אולם כאשר אתם ניגשים לטפל או לנקות אתם מגלים כי התכנון אינו מאפשר לכם את זה ויוצר לכם מגבלות שעם הזמן אתם פשוט מזניחים את הגינה. על כן עיצוב גינות נכון יכלול ראשית את ההבנה אילו צמחים וירקות אתם עתידים לגדל. ככל שתגדלו יותר סוגם של תבלינים וירקות כך תצטרכו להגדיר את איזורי הגידול על מנת ליצור הפרדה בין השתילים.

עיצוב גינות קטנות לשתילת תבלינים

אמנם ככל שהגינה שלכם תהיה יותר מרווחת כך תוכלו לשתול יותר או שיהיה יותר מקום לצמחים להתפתח אולם אין הדבר מחייב במיוחד כאשר מדובר בגינה קטנת מימדים. עיצוב גינות קטנות יכול להיות יפה, מעניין וקל לתחזוקה אם נעשה זאת נכונה. בגינות קטנות מומלץ להשתמש באדניות ולא בעציצים מסיבה אחת פשוטה, והיא האפשרות ליצור מדרגים של צמחים, הכוונה היא ניתן ליצור מעין טרסות גידול כאשר משתמשים באדניות, לשם כן יוצרים קיר מלוחות עץ ועליו מתקינים תושבות לאדניות, אם תתכננו נכון את השטח הפנוי למעשה תקבלו קיר שעליו מספר אדניות ומהן נשפכים צמחי תבלין. ישנו יתרון לתליית אדניות והוא הניקוז, מים בהם אתם משקים יתנקזו טוב יותר ולא יאגרו בקרקעית. כאשר עיצוב גינות הוא מסודר בצורה זו גם הטיפול נוח יותר, עלים ושתילים שסיימו את מחזור חייהם ניתן בקלות לעקור ולשתול אחרים במקומם.

המאמר באדיבות - מגזין עיצוב פנים