פרגולות אלומיניום
קטגוריה: פרגולות

כך תבחרו את הפרגולה המושלמת

אפשר לומר שהקיץ עוד שניה כאן. אם יש לכם חצר פרטית, מרפסת או כל שטח אחר בו אתם אוהבים לשבת אך אין לכם פתרון הצללה יעיל, בשורות הבאות נבין אין לבחור את פתרון ההצללה הטוב ביותר שיהפוך את הקיץ שלכם לקריר ונעים. פרגולות הן פתרון הצללה ותיק ופופולרי גם בקרב אנשים פרטיים אך בייחוד בקרב אדריכלים ומעצבי פנים.

5 ליקויי אלומיניום שאתם חייבים להכיר

בנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים לרוב כולל את נושא האלומיניום. האלומיניום בא לידי ביטוי בחלונות. מגוון סוגי החלונות רחב מאוד ומאפשר התאמה מושלמת לעיצוב הכללי של הבית. אך לצערינו תמיד יהיו ליקויי בניה והם יבואו לידי ביטוי גם בחלונות האלומיניום. ביצוע בדק בית יאפשר את גילוי אותם הליקויים ותיקונם מבעוד מועד. חשוב לזכור כי חלונות אלומיניום מטרטת למנוע חדירת קור, חום, מי גשמים ולבודד מרעש החוץ, כאשר אחד מהתכונות הללו לא מתקיים זה פוגע לנו באיכות השימוש והמחייה. ביצוע בדק בית יאתר את הליקויים האלו אתם תוכלו להגיש אותם לקבלן לצורך תיקון.

 

פירוט ליקויים שבדיקת בדק בית מאתרת

כאמור ליקויים תמיד יהיו, גם בחלונות אלומיניום וכאשר אנחנו מתקינים חלונות אלומיניום חדשים אנחנו מצפים מהם להיות אטומים, קלים לפתיחה או סגירה, אטומים לרטיבת ועוד. לפניכם 5 ליקויים נפוצים שכדאי שתכירו.

רטיבות

חדירת רטיבות מבעד לחלון אינה דבר נעים. בדק בית בודק את איכות האיטום של החלונות על מנת שהגשם לא יחדור. הליקוי הזה נחשב לחמור מכיוון שאם מים יחדרו מבעד לחלון הצבע או הטיח עלולים להיפגע ולגרום לרטיבויות והיווצרות עובש. העובש לאורך זמן הופך לנזק בקיר שקשה להיפטר ממנו.

צבע

ידוע שצבע האלומיניום עמיד ביותר בפני שינויי מזג אוויר וטמפרטורות אך גם למיקום שבו נמצא הבית שלכם משפיע על איכות הצבע ועל רמת השרידות שלו, למשל אם אתם נמצאים בקרבת הים חשוב לבחור סגנון צביעה שיתאים ויהיה עמיד בתנאי מזג אוויר אלו. בחירה שגויה תבוא לידי ביטוי בקילופי צבע שנראים לא טוב.

איזון / פילוס

התקנה מקצועית של חלונות מחייב פילוס ואיזון על מנת שהגשם שיצטבר במסילות לא ינזל פנימה לתוך הבית. כאשר האיזון וההתקנה של החלונות לא מבוצע בצורה מקצועית המים מחלחלים פנימה ועם הזמן גורמים נזק לקירות שבא לעידי ביטוי ברטיבות מתמשכת, עובש והיווצרות של פטריות. ביקורת בדק בית מוציאה דוח שכולל את בדיקת האיזון והפילוס של החלונות

עיגון והתקנה

ממש כמו שפילוס ואיזון נכון מחייבים התקנה מקצועית גם נושא העיגון של החלונות מחייב בעל מקצוע מיומן לצורך ההתקנה והקיבוע של החלון לפתח. התקנה לקויה עלולה לגרום לחלון להתנתק או להתנדנד ואף חלילה לגרום לאסון.

נעילה

חשוב שהנעילה של החלונות תהיה טובה ואיכותית מכמה סיבות, בראש ובראשונה על מנת שהאיטום יהיה טוב ומים ורוח לא יחדרו פנימה. שנית על מנת למנוע מזרים להיכנס פנימה לתוך הבית (במקרה שהבית הוא נמוך) ולמנוע ממישהו לצאת או ליפול מבעד לחלון.

 

בחירת חלונות אלומיניום לבית

בחירת חלונות לבית אינה דבר שיש להקל בו ראש, אמנם מצד אחד אנחנו רוצים חלונות יפים שיתאימו לעיצוב הכלליי אך יחד עם זאת מומלץ כי בחירה תיעשה בהתאם לתנאי השטח, מיקום המבנה וכדומה. לא אחת לאחר סיום העבודות והתקנת החלונות מתבצעת בדיקת בדק בית על מנת לוודא שאכן ההתקנות בוצעו כראוי ואין ליקויים כגון נזילות, שגיעות איזון ושיפועים ושכל חלון נסגר ונפתח בצורה חלקה וללא בעיות, ושהמנעולים אכן נועלים את החלון ולא ניתן לפתוח אותם בדחיפה.