פרגולות אלומיניום
קטגוריה: פרגולות

כך תבחרו את הפרגולה המושלמת

אפשר לומר שהקיץ עוד שניה כאן. אם יש לכם חצר פרטית, מרפסת או כל שטח אחר בו אתם אוהבים לשבת אך אין לכם פתרון הצללה יעיל, בשורות הבאות נבין אין לבחור את פתרון ההצללה הטוב ביותר שיהפוך את הקיץ שלכם לקריר ונעים. פרגולות הן פתרון הצללה ותיק ופופולרי גם בקרב אנשים פרטיים אך בייחוד בקרב אדריכלים ומעצבי פנים.

ככה הבית שלכם באמת נראה, בדק בית הרנטגן של הבית

כאשר אנחנו רוצים לקבל את התמונה האמיתית לגבי הבית שלנו אנחנו צריכים לעשות בדק בית. למעשה בדק בית נותן לנו את התמונה האמיתית לגבי מצב הדירה מבחינה אסטטית, בטיחותית והנדסית. בדק בית מרכז מספר רב של מבחנים שבוחנים את התאמת הבית לתקנים וקריטריונים. לרוב מבצעים בדק בית לפני רכישה של דירה, כך נמסרת או מתקבלת התמונה האמיתית לגבי הנכס.

בדק בית על שום מה?

אחת המטרות של בדק בית היא בעצם להגן על הקונה הפוטנציאלי העתידי של הנכס. כל נכס באשר הוא בין אם הוא יד שנייה או חדש מקבלן (במיוחד אם הוא מקבלן) מומלץ לבצע את הבדיקה על מנת לאתר את הליקויים. חשוב לציין כי הליקויים עלולים לעלות לא מעט כסף אם הם יתגלו אחר כך, ישנם ליקויים שימנו מכם להיכנס לעסקה מלכתחילה. בדק בית אינו רק בחינה מדוקדקת של הנכס אלא גם הסביבה שלו, הכוונה היא לשכונה, לשכנים, ולחתך הסוציו אקונומי. נתונים אלו משפיעים באופן ישיר על ערך הבית, בין אם הם מעלים אותו או מורדים אותו. כך שאם אנחנו עומדים לרכוש דירה חדשה אפילו מקבלן התמונה האמיתית לגבי מצב הנכס תהיה רק בעקבות בדק בית, הליקויים בריצוף, בקירות, באינסטלציה וכדומה יתנו לכם אומדן לגבי הערך האמיתי של הבית והעלויות הנדרשות לתיקון הליקויים. יתרון נוסף שיש לבדק בית הוא בעצם העובדה שאם מדובר על בית חדש הרי שהקבלן עדיין אחראי על לחיקויים או נזקים שיש, ולכן מוטב אם תבדקו קרוב ככל האפשר לאחר קבלת הדירה אלא אם אתם יכולים הרבה לפני החתימה, העלויות משתלמות בהחלט.

עד כמה בדק בית אמין?

בדק בית מתבצע על ידי מהנדס בניין בעל הכשרה לביצוע בדק בית, יחד איתו משתלב שמאי מקרקעין שמעריך את העלויות הנדרשות לתיקון הליקויים. ולכן בדק בית הינו מהלך אמין, אמיתי ומחייב. המסמך המופק משמש לא אחת כמסמך משפטי שניתן להציגו בעת קובלנות נגד הקבלן שבנה את הבית. כאשר מתחשבים בעלויות של הליקויים יכולים להתקיים אחת מ 2 אפשרויות, הראשונה היא שבעל הנכס או הקבלן יתקן את הליקויים על חשבונו או שיוריד ממחיר הדירה. לעיתים תמצאו ליקויים שהעלות שלהם או הליקוי עצמו חמור מידי ועדיף כי תוותרו על הרכישה, לא אחת זו עצה מומלצת ביותר, לדוגמה אתם נכנסים לבית חדש ולא בדקתם את הצנרת, למראית עין הכול נראה תקין אולם כאשר יש פיצוץ מתחת לאריחים העלויות של התיקון שכוללות לא רק את הסכומים שתצטרכו לשלם אלא גם את כל מה שמסביב כמו פירוק המרצפות, האבק והלכלוך, ולא תמיד ניתן למצוא אריחים מתאימים או תואמים והסיפור גודל למימדי ענק, כל זה היה נעלם לו רק הייתם בודקים לפני הכניסה לדירה.