פרגולות אלומיניום
קטגוריה: פרגולות

כך תבחרו את הפרגולה המושלמת

אפשר לומר שהקיץ עוד שניה כאן. אם יש לכם חצר פרטית, מרפסת או כל שטח אחר בו אתם אוהבים לשבת אך אין לכם פתרון הצללה יעיל, בשורות הבאות נבין אין לבחור את פתרון ההצללה הטוב ביותר שיהפוך את הקיץ שלכם לקריר ונעים. פרגולות הן פתרון הצללה ותיק ופופולרי גם בקרב אנשים פרטיים אך בייחוד בקרב אדריכלים ומעצבי פנים.

מה, איך, ומתי דפיברילטור יציל לי את החיים?

בחיי היום יום רוב האנשים משתדלים שלא לחשוב על הרע מכל וטוב שכך. בני האדם רוצים לחיות את חייהם באושר ובשלווה והאידיאל הוא לחיות את אותו הרגע מבלי לדאוג לעתיד ומבלי חרטות על העבר. מה לעשות וכך רצה הטבע ,קורים אסונות כל יום. יש מחלות, יש אסונות טבע, יש תאונות, יש פציעות, יש פיגועים, יש את הגיל ויש עוד אינספור אפשרויות שבגללן יקרה משהו רע ואם נחשוב על זה כל היום אנחנו לא נוכל לחיות את הרגע ורק נהיה מפוחדים. אחת הסיבות שאנחנו לא הולכים בפחד כל היום היא מפני שאנחנו בטוחים וסבורים שברגע האמת, בעולם המודרני של היום, הכל יהיה בסר. יש אמבולנסים ויש בית חולים ותמיד הכל נגיש ובהחלט בעולם של היום יותר קל להחלים או להינצל מאותם מקרים קשים שכן לפני 200 שנה אנשים היום מתים גם משפעת! דפיברילטור הוא אחד הכלים שבגללם אחוז גדול מהאוכלוסיה הולך לישון בשקט ומה שמוזר הוא שרוב האנשים בכלל לא יודעים מהו. אז מהו דפיברילטור?

מהו דפיברילטור?

מכשיר הדפיברילטור הוא מכשיר ההחייאה המפורסם שכולנו ראינו בסדרות בתי החולים בטלויזיה או חלילה במציאות בבתי החולים או באמבולנסים. זהו המכשיר שממנו יוצאות 2 אלקטרודות שאותן מחברים לחזה הפצוע ואז שולחים באמצעותו אנרגיה (ג'ול) או שוק חשמלי שמחזיר את חסר הדופק לחיים. זהו מכשיר הדפיברילטור הקלאסי הניייד החצי אוטומטי שיש בכל ניידת של מגן דוד אדום ובשביל להפעיל אותו צריך הכשרה מסויימת וידע רפואי מוקדם שאותו רוכשים הפרמדיקים שבאמבולנס. המכשיר עצמו משדר כמה נתונים בחזרה למפעיל שלו והוא לפי הידע שלו מחליט כמה עוצמה לשלוח בחזרה לאלקטרודות ובמצב של דום לב החשמל יחזיר את הלב לפעילות לשלו. האם ידעתם שיש גם עוד סוגי דפיברילטורים? האם ידעתם שלמכשיר יש גם יכולות של החזרת קצב הלב לסידרו לא רק במצב של דום לב?

איזה עוד סוגים של דפיברילטורים יש?

ובכן ראינו שיש את המכשיר שנמצא בכל אמבולנס ושהוא דורש מפעיל חצי מקצועי ובעל נסיון קודם בהפעלתו. אותו מכשיר מציל חיים נמצא באמבולנסים כבר משנות ה 60 ובלעדיו היו הולכים מאיתנו הרבה מאוד אנשים. מלבדו יש את המכשיר החיצוני האוטומטי שנמצא היום בכל מרחב ציבורי וזה רשום בחוק. נמצא אותו במטוסים, בקניונים, במוסדות ציבוריים ובכל מקום הומה אדם. בהיעדר אדם המיועד להפעלתו כל אחד יוכל באמצעות כמה פעולות פשוטות להפעיל את המכשיר והוא מחליט באופן אוטומטי כמה אנרגיה לשלוח אל חזה החולה או הפצוע. יש את הדפיברילטור המושתל שהוא שתל קטן המושתל מתחת לעור וממנו יוצאים 2 אלקטרודות שמתחברות ישירות אל הלב. את המכשיר ישתילו אצל חולים שיעמדו במספר קריטריונים ושאין הם יכולים יותר להסתובב בבטחה בלעדיו הניתוח הוא ניתוח מורכב ויקר מאוד אבל הוא נמצא בסל הבריאות עבור מי שצריך, בדרך כלל זו תהיה אוכלוסיה מבוגרת יותר אבל גם ישנם ילדים שזקוקים לו. יש את הדפיברילטור של חדרי הניתוח שהוא דורש ידע מיוחד ורק רופא מיועד יוכל להפעילו והוא נמצא בכל חדר ניתוח לב פתוח ובעוד כמה סוגי ניתוחים בעלי סיכון עבור הלב.