סוכריות צבעוניות בקופסאות פרספקס
קטגוריה: עיצוב פנים

זכוכית אקרילית ברחבי תל-אביב

מהי הזכוכית האקרילית עליה מדברים כולם? מסתבר שהזכוכית האקרילית הידועה גם כפרספקס נמצאת כמעט בכל מקום ומשמשת עבור רוב התעשיות. מהי בעצם הזכוכית האקרילית ומדוע בתי עסק ואף אנשים פרטיים כל כך נהנים לעשות בה שימוש, מהם היתרונות שלה, מהם המאפיינים שלה ולאילו תעשיות מתאימה. כאשר הבנתי דבר או שניים לגבי הזכוכית האקרילית, יצאתי לסיור בעיר תל אביב בה אני מתגוררת לראות במו ע
...

חינה בדיוק כמו במרוקו

חינה מרוקאית

אפשר לכתוב על אירוע החינה מגילות שלמות. אירוע החינה הוא אחד האירועים השמחים ביותר שחוגגים בעדה המרוקאית של יוצאי צפון אפריקה ועדות שונות. החינה היא בעצם טקס אירוסין מיוחד שנערך במיוחד עבור החתן והכלה העומדים להינשא ולהתחיל את חייהם המשותפים יחדיו והמשפחה והחברים נאספים על מנת לחגוג איתם את המאורע השמח. על מנת לחגוג אירוע חינה אמתי ומקורי, האירוע חייב לכלול אלמנטים מסורתיים אחרת החינה אינה חינה אמתית כמו בספרים.

לפני תחילת אירוע החינה, הכלה המיועדת צועדת את המקווה בליווי החברות הטובות שלה על מנת להיטהר לקראת חיי הנישואים. במהלך שהייתה במקווה, חברותיה מחלקות מטעמים לכל הנמצאות. לאחר המקווה, הכלה המיועדת צועדת אל ביתה וכאשר מגיעה מקיפה את ביתה שבע פעמים ומיד לאחר מכן מתחיל טקס הכנת עיסת החינה. עבור החתן המיועד, טקס החינה מסמל פרידה מחיי הרווקות והכנה לקראת חיי הנישואים המשותפים עם כלתו. צמח החינה ידוע בסגולותיו ולכן לאחר שהעיסה מוכנה, מורחים החוגגים את החינה על כפות ידיהם בצורת מטבע שהוא סמל לשפע. עיסת החינה נשארת על כף היד למספר ימים וכך יוצרת זיכרון מתוק מן האירוע.

חינה אמתית זקוקה לאלמנטים מסורתיים

על מנת לחגוג חינה מרוקאית אמתית ישנם כמה אלמנטים שמוכרחים להיות חלק מן האירוע. במהלך האירוע, הזוג המיועד להתחתן מקבל את מלוא תשומת הלב וכל האורחים מעניקים להם יחס של מלך ומלכה ואף מכניסים אותם אל האירוע על מיטת אפריון מיוחדת עד להגעתם את כס המלך והמלכה עליהם ישבו במהלך האירוע. תפאורת האירוע היא כמובן חלק חשוב ואינטגרלי מאירוע החינה. כל החלל בו נערך האירוע מעוטר ומעוצב במיטב הצבעים העשירים והצבעוניים המאפיינים את האירוע המרוקאי. עכשיו לגבי התלבושות. החתן והכלה לבושים בתלבושות מפוארות ומעוטרות כמיטב המסורת וכמו כן, האורחים מתלבשים בהתאם גם כן. הדגש בטקס החינה הוא לחגוג ולברך את החתן והכלה שיזכו לשפע, עושר גדול וחיים מלאים ופוריים וכך גם נושא האוכל בא לידי ביטוי. האוכל בחינה מרוקאית מאופיין בשפע של מתוקים מסורתיים כמו עוגיות קוקוס ומופלטות, כך בעצם מברכים את הזוג ומאחלים להם חיים מתוקים. השלב האחרון שלוקח חלק חשוב ביותר באירוע החינה היא כמובן המוזיקה המרוקאית המסורתית המלווה על ידי כלי נגינה רבים ומעצימה את תחושת החגיגה. כל המטרה של הטקס הנפלא הזה הוא לשמוח יחד עם החתן והכלה, לאכול בשפע, לרקוד ולברך אותם לחיים טובים, מתוקים, בריאים ופוריים.

הכנת אירוע החינה

טקס החינה הוא אירוע מושקע ביותר המצריך הכנה והשקעה רבה. ישנן חברות הפקה שעורכות חינות מרוקאיות מסורתיות אותנטיות ותפקידם הוא להפיק את כל האירוע מתחילתו ועד סופו באופן המקצועי והאיכותי ביותר. ישנן חברות הפקה שחלק מהשירות שלהם הוא  לספק מלבישה צמודה שתלביש אתכם בדיוק באופן המתאים לכם כך שתיראו יפים, נוצצים וכמובן אותנטיים. חינה מרוקאית אמתית היא אחד האירועים הכי חגיגיים ושמחים שיש, תנו למקצוענים להעניק לכם אירוע מושלם ושיהיה בשעה טובה!