פרגולות אלומיניום
קטגוריה: פרגולות

כך תבחרו את הפרגולה המושלמת

אפשר לומר שהקיץ עוד שניה כאן. אם יש לכם חצר פרטית, מרפסת או כל שטח אחר בו אתם אוהבים לשבת אך אין לכם פתרון הצללה יעיל, בשורות הבאות נבין אין לבחור את פתרון ההצללה הטוב ביותר שיהפוך את הקיץ שלכם לקריר ונעים. פרגולות הן פתרון הצללה ותיק ופופולרי גם בקרב אנשים פרטיים אך בייחוד בקרב אדריכלים ומעצבי פנים.

רגע לפני החינה, את חייבת לדעת את זה

אירוע החינה הינו אחד מהאירועים המיוחדים שנערכים לפני החתונה. החינה מיוחדת בכך שהיא למעשה יוצרת את ההגדרה החד משמעית לכלה ולחתן שהם עתה ברשות עצמם. וכמו שיש לכל סוג וסגנון של אירוע סוג לבוש מתאים גם תלבושות לחינה הם שונים מתלבושות רגילות.

תלבושות לחינה יוצרות את ההטמעה של המסורת, זה נכון לכל עדה אך תלבושות לחינה מרוקאית במיוחד. תלבושות לחינה מרוקאית מצטרפות לשלל האלמנטים והמוטיבים המסורתיים שבאים להטביע את חותם הפולקלור והמסורת העתיקה ממרוקו. כיום עדיין המסורת נשמרת באדיקות אולם יחד עם זאת

תלבושות לחינה, לא רק שמלה וחליפה

כולם יודעים שלאירוע חגיגי צריך להתלבש בחגיגיות אולם תלבושות לחינה הן הרבה מעבר לחגיגיות, התלבושות למעשה מספרות סיפור שלם שמכיל בתוכו את המסורת, המנהגים, והפולקלור כולו. בעבר היה נהוג לחגוג את החינה בבית הורי הכלה, הסדר של האירועים היה כך: הכלה רחצה במקווה ובנות לוויתה שרות ומחלקות את המתוקים המוכרים, לאחר מיכן בתלבושת חגיגית הייתה הכלה מגיעה לבית הוריה ומקיפה אותו 7 פעמים, לאחר מיכן הייתה מחליפה בגדים ורק אז היה מתחיל האירוע האמיתי שהוא החינה. במהלך החגיגה הכלה והחתן היו מחליפים בגדים פעם נוספת לפני טקס מריחת החינה על כפות ידי האורחים. חשוב לציין כי ככל שהאירוע התקדם לעבר טקס המריחה היו מחליפים תלבושות לחינה שהם עממיות יותר. כיום החתן לובש את לובש ג'לביה לבנה ארוכה והכלה שמות צבעוניות מעוטרות בזהב. ההקפדה על הצבעים של התלבושות לחינה מסמלים דברים שונים כגון את ההימנעות מעין הרע בצבע אדום והעיטורים המוזהבים הם סמל לעושר ופרנסה טובה.

יש תלבושות ויש תלבושות

על מנת להדגיש את החשיבות בבחירת תלבושות לחינה צריך לציין את העובדה שלמראית עין אדום זה אדום אולם בפועל בד איכותי תמיד נראה מרשים וטוב יותר מאחרים ולכן כאשר אתם עומדים לפני בחירת חברה שתספק לכם גם את התלבושות לחינה חשוב שתבררו מה איכות הבדים והבגדים, זכרו כי תלבושות שנתפרות לבד תמיד יהיו מרשימות ואיכותיות יותר. חשוב לבדוק רגע לפני סגירת העסקה מה באמת כלול בתלבושות לחינה, האם אלו רק עבור החתן והכלה?, אילו פתרונות יש עבור שאר האורחים?, מה הסגנונות המוצעים, האם זה בהתאמה אישית או בגד מוכן מהמדף שעושים לו תיקונים?, יש משמעות לכל פרט כאשר העלויות הם בהתאם. חשוב בנוסף לכתוב את הכול על דף, מעין חוזה ( במידה ולא קיים אצל החברה המפיקה ) חייבים לרום ואף לוודא ביום האירוע כי אכן הכול מתקיים. במידה ואתם חשים עמוסים תמנו מישהו מטעמכם שיבדוק את כל הפרטים ובמיוחד את התלבושות לחינה מכיוון שביום האירוע סביר להניח כי דעתכם תהיה מוסחת, בסופו של יום חינה היא הרבה מעבר לחגיגה של שירים ומוסיקה, היא מסמלת העברת מקל של תרבות ומסורת עתיקת יומין.