סוכריות צבעוניות בקופסאות פרספקס
קטגוריה: עיצוב פנים

זכוכית אקרילית ברחבי תל-אביב

מהי הזכוכית האקרילית עליה מדברים כולם? מסתבר שהזכוכית האקרילית הידועה גם כפרספקס נמצאת כמעט בכל מקום ומשמשת עבור רוב התעשיות. מהי בעצם הזכוכית האקרילית ומדוע בתי עסק ואף אנשים פרטיים כל כך נהנים לעשות בה שימוש, מהם היתרונות שלה, מהם המאפיינים שלה ולאילו תעשיות מתאימה. כאשר הבנתי דבר או שניים לגבי הזכוכית האקרילית, יצאתי לסיור בעיר תל אביב בה אני מתגוררת לראות במו ע
...

חינה על שום מה?

בשנים האחרונות והרבה יותר מבעבר טקס החינה הפך להיות טקס מרשים, מפואר ומלא אלמנטים שונים ומגוונים ונשאלת השאלה אך וכיצד אותו טקס צנוע ושמח שהיה על פי המסורת נהוג לחגוג אותו בבית הורי הכלה הפך להיות הפקה משמעותית ורצינית שכזו? ובכן חשוב לציין כי במקורות החינה בעלת משמעות אחת, מצד הורי הכלה: היא לבצע את העברת האחריות על הכלה מידי הוריה לידי החתן, ומצד הורי החתן להראות שיש ביכולתו את האפשרות לתמוך, לפרנס ולכלכל את הכלה. מכאן יוצאים אלמנטים רבים ומגוונים לדוגמה הנדוניה שאמורה להציג עד כמה יש ביכולת החתן לטפל בכלתו וכדומה.

טקס החינה - חגיגה משפחתית גדולה

אירועים משפחתיים מתחלקים ל 2 כאשר לרוב אלו אירועים שמחים ומלאי אושר ולעיתים אירועים פחות שמחים, כל סוג של אירוע מאפשר או יותר נכון לומר משמש כעוגן למפגש משפחתי. אולם אירועים שמחים עוד יותר, הרבה מבני המשפחה שמחים לחגוג בשמחת משפחתם וכמובן חינה היא אירוע מושלם לכך. מבין כל סגנונות החינה המרוקאית נחשבת למפוארת ולנחשבת ביותר, לא רק בזכות השירים, המאכלים והתלבושות אלא בשל העובדה שאת המסורת העתיקה משמרים בקנאות. בעבר היו חוגגי את הטקס בבית הורי הכלה, אם הכלה יחד עם קרובות משפחה שעונות לקריטריונים כגון לא גרושות, לא עקרות, לא אלמנות ולא כל דבר שעלול ליצור רגשות שליליים, יחד הן היו מכינות את עיסת החינה ובני המשפחה היו מתארחים בבית, הכלה הייתה מגיעה מהמקווה מלווה בבנות לוויה ששרות ורוקדות איתה לאורך כל הדרך, לאחר מיכן הכלה הייתה מקיפה את בית הוריה 7 הקפות לפני שהייתה נכנסת הביתה. וברגע שהייתה נכנסת היו מתחילים בחגיגות.

היום כבר לא חוגגים בבית

להבדיל מימים עברו כיום את אירוע טקס החינה חוגגים באולם או במסעדה, הטקס אמנם מפואר כפי שהיה אך ההפקה הפכה להיות מורכבת וגדולה יותר, יש לעיתים הפקות חינה שלא נופלות מאירוע החתונה עצמו. את המנהגים והמסורת משמרים בקנאות והאולם מעוטר ומקושט כמיטב המסורת, החל מפריסת שטיחים יקרים וכבדים, הקמת שוק מרוקאי שמסמל את השפע, ועד לתלבושות של האורחים ובעלי השמחה, המקוריות והמסורת מכתיבים לא רק את הקישוטים אלא גם את התלבושות לחינה שבאים לידי ביטוי בצבעים, בבדים והעיטורים עליהם. ההמלצה היא לשכור חברה שתפיק את אירוע החינה בצורה אוטנטית ככל האפשר, על מנת לעשות כן צריך בעלי מקצועי שיש להם ניסיון בהפקות אלו. כמו השמירה על המסורת, הלבוש ובמוסיקה גם האוכל מהווה מוטיב מרכזי באירוע החינה, החל מהקוסקוס המסורתי ועד לאותם מתוקים צבעוניים וססגוניים שכולם מכירים ומדברים עליהם. חשוב לקבל המלצות על החברה אותה אתם עומדים לשכור, הרי חינה ממש כמו חתונה חוגגים רק פעם אחת בחיים וחבל שזה יתפספס לכם בגלל בחירה שגויה.

באדיבות אתר אירועים מתחילים כאן