תכירו, מנהלת חדשה בחנות, קופה רושמת

כל עסק במדינת ישראל חייב לדווח על עסקיו, בין אם הוא פיצוציה בפינת הרחוב או מרקט עם 20 דלפקי מכירה. חובת הדיווח מחייבת רישום מדויק של ההכנסות, ההוצאות וכמובן מלאים של החנות. קופה רושמת כשמה כן היא, רושמת את ההכנסות של העסק, את ההוצאות של העסק ויכולה על ידי שדרוגים מסוימים אפילו לנהל מלאים, עובדים ועוד. קופה רושמת הפכה את חייהם של בעלי העסקים לקלים ופשוטים יותר, אפי את העודף שיש לתת ללקוח הקופה מחשבת בעצמה. למעשה ניתן לחשב לא מעט דברים בלחיצת כפתור.

קופה רושמת, למה ולמי?

כאמור ניהול חנות בין אם היא קטנה או גדולה כרוכה בלא מעט אלמנטים ונושאים, ביניהם מלאים, עובדים, מבצעים וכמובן ניהול חשבונות. קופה רושמת למעשה מנהלת את המעקב אחר המכירות, ניתן להפיק בעזרתה את נתוני המכירה לכל פריט ואף להסיק מכך מסקנות שיעזרו לנו לשווק מוצרים בחנות. קופה רושמת היא יד ימין בכל הנוגע לפרסום ושיווק, ניתן לנהל בעזרת מועדוני לקוחות שיתופי פעולה ועוד. מעבר לשיווק ישנו גם נושא המלאים, מקרים כמו אין במלאי או ש 2 קופות מכרו את המוצר האחרון יכול ליצור אי נעימות מול הלקוח ולכן קופה רושמת שאחראית על המלאים הינה בעצם המחסנאי המושלם, עם בקרה מתמדת על חוסרים או עודפים.

מה חשוב לקבל בקופה ממוחשבת?

כאמור קופה ממוחשבת מטרתה להיות יד ימין שלכם בעסק וככזו יש צורך שהיא תענה על צרכים בסיסיים כגון אפשרות לסלוק ולקבל את כל סוגי כרטיסי האשראי, קבלת תקבולי מזומן, צ'קים, תווי קנייה, שוברים, קופונים ואפילו מטבע זר. מעבר לניהול הכספי ישנה חשיבות שתהיה אפשרות לניהול המלאי מבחינת הוספה והחסרה וגם בקרה על מלאי שעתיד להיגמר והתרעות על עודפי מלאי חריגים. בנוסף על יסודות אלו יש להתאים את הקופה ממוחשבת בהתאם לאופי וסגנון בית העסק שלכם, בין היתר בחנויות לממכר מזון יהיה צורך בממשק שקילה עם משקל אלקטרוני, קורא ברקודים, סורק אינפרא אדום וכדומה.כל עסק מסווג לפי סוג ואליו מתאימים את תוכנת הקופה הרושמת בהתאמה, ככל שההתאמה אישית יותר כך המערכת של קופה ממוחשבת תהיה טובה יותר עבורכם ותשרת אתכם לאורך זמן ארוך יותר.