מה הן כספות כבדות?

כספות בכלל הן הדרך שלנו לאחסן דברים שאין אנו רוצים שאדם זר יגע בהם, בין אם אלו דברים יקרי ערך כספי או יקרי ערך רגשי. הדרך הנכונה לעשות זאת היא על ידי שימוש בכספות. ישנם סוגים רבים של כספות, ישנם ביתיות, מקצועיות וכאלו שמוגדרות כבדות. כספות כבדות הם למעשה כינוי לכספת עם משקל כבד, אין הדבר מעיד על איכות או מקצועיות הכספת אלא לעיתים ההיפך הוא הנכון.

ההגדרה של כספות כבדות

כספות כבדות הינן שם לכספת בעלת משקל כבד, המשקל הכבד הינו יחסי מכיוון שאם 100 קילוגרם הוא משקל כבד עבורי מה הוא 50 קילוגרם עבור אחר? לרוב נקודת הייחוס למשקל כבד הוא 100 ק"ג ומעלה. לרוב אלו כספות שיש להם משקל כבד שנובע מסיבות שונות, אחת מהן היא בניית כספות מפח או פלדה יחסית עבים והגודל הפיזי, יתכן כי כספות עם דופן בעובי 10 מילימטר בגובה של 20 מטר ישקול בדיוק כמו כספת בגובה 50 סנטימטר עם דפנות כפולות ומלאות בטון. כך שלומר כספות כבדות הוא משפט שיש לצרף אליו גם הסבר לסיבת המשקל הכבד. כאשר יצורף סבר או פירוט נבין האם המשקל הינו בעל משמעות לרמת המיגון או שהוא פונקציה של גודל פיזי ואינו תורם כלל להגנה על התכולה.

עיגון כספות כבדות

להבדיל מכספת קטנה או ביתית כספת כבדה היא בעלת משקל שמגביל אותנו לגבי אופי ההתקנה. כאשר נצטרך להתקין כספות כבדות נוכל לבחור בכמה אופנים, הראשון הוא כמובן הצמדה לרצפה אך עם עיגון לגב הכספת לקיר בטון מאחור, זה יהיה לרוב בממד, דרך נוספת היא על ידי ביצוע יציקת בטון ברפה והטמעה של פלטת פלדה לתוכו את הכספת ממעל מרתכים לפחות מ3 כיוונים, שיטה זו בנוסף לעיגון מאחור מהווה את אחת מסוגי ההתקנות האיכותיות יותר שיקשו באופן משמעותי על הגנב. הגנבים ברוב המקרים מנסים לעקור את הכספת ולברוח איתה אולם כאשר הדבר אינו מתאפשר להם אז הם מנסים לתקוף את החזית, אם יש ברשותנו כספת עם תקן יהיה מאוד קשה לגנב לפתוח אותה אולם אם יש לנו רק כספת כבדה אז סביר להניח כי עם דיסק חיתוך הגנב יחדור אליה די בקלות.