מתכננים בת מצווה? קבלו פרטים על קליפ בת מצווה >>

הפרסום שאינו משתנה לעולם - מודעת אבל

עולם הפרסום חווה שינויים רבים החל מסגנונות העיצוב ועד לקופירייטינג השונים זה מזה. אולם אחד מהפרסומים ששומר על עיצוב אחיד כבר שנים רבות והשינויים בו מזעריים עד בלתי מורגשים הוא הדפסת מודעות אבל בחולון, למעשה לא רק בחולון אלה בכל מקום הדפסת מודעות אבל היא אחידה ויש לכך סיבה טובה. הדבר שכן עבר שינוי וחידוד הוא האופן בו מבצעים הדפסת מודעות אבל, אם בעבר היו מציירים את המודעה בצורה ידנית עם מכחול הרי שכיום בתי דפוס ואפליקציות ממוחשבות מאפשרות יצירה וביצוע הדפסת מודעות אבל בחולון בקלות ובמהירות, יתרה מכן אם בעבר הרחוק את המודעות היו תולים בכיכר המרכזית של הכפר על לוח מודעות הרי שהיום בלחיצת כפתור המודעה מופצת לאין ספור מקומות.

 

העיצוב הנדרש עבור מודעת אבל

כפי שציינו עיצוב מודעות אבל עבור הדפסת מודעות אבל בחולון או בכל עיר אחרת מחייב שמירה על אחידות מבחינת הניסוח וגודל הכתב הסיבה היא שזה יעזור למי שקורא את המודעה לקבל את המידע בצורה מהירה ומדויקת. מה גם שהעיצוב הכללי אינו משתנה למעט הפרטים של הנפטר או מקום ההלוויה והשבעה. על מנת לנסח מודעת אבל יש להקפיד על הנתונים הבאים:

שם הנפטר – חשוב לדייק ולא לטעות בכתיבת השם המלא על מנת שלא יתבלבלו ויוכלו לזהות את הנפטר.

שם חיבה או כינוי – במידה ויש שם חיבה או כינוי לנפטר שאיתו מכירים 

קרבה משפחתית , ייחוס / תואר – יש נם אנשים שיש להם תואר ועל כן יש לציין אותו גם בעת כתיבת מודעת האבל. מבחינת קרבה משפחתית חשוב לציין את הקרבה המשפחתית אשר תספר למי שקורא את המודעה על יתר בני המשפחה המתאבלים אם יש ילדים, נכדים, בני זוג ועוד.

מקום ההלוויה – הדפסת מודעות אבל בחולון לא בהכרח מצביעה על קיום ההלוויה באותה עיר. ציון בית העלמין מאפשר למכרים וקרובים להגיע בזמן להלוויה ולכן מומלץ לדייק ולציין את השער, הכתובת או כל מידע אחר שימנע אי הבנות.

מקום בו יושבים שבעה – ללא ספק כאשר מגיעים לנחם ההרגשה משתפרת אפילו בקצת, על מנת שהמכרים והקרובים יוכלו להגיע לנחם את האבלים יש לציין את כתובת קיום השבעה מדויקת ככל האפשר.

תוספות של משפטים לניסוח הסטנדרטי – לא אחת תרצו בעת הדפסת מודעות אבל בחולון או בכל עיר אחרת להוסיף ניסוח אישי על מנת להעצים את הצער והאבל משפטים כגון כגון "נפלה עטרת ראשינו", "ברוך דיין האמת" ועוד ללא ספק עושים את ההבדל. 

 

מה הם ערוצי ההפצה המומלצים?

כפי שהבנו יש שדרוג משמעותי באופן הכנת המודעות, אם בעבר היו כותבים אותם בתורה ידנית או מכינים גלופת הדפסה הרי שכיום הדפסת מודעות אבל בחולות מתבצעות בקלות דרך המחשב. אמנם עידן ההדפסה על נייר עדיין לא נעלם ונהוג להדביק מודעות אבל בסביבת המגורים של המנוח ועל לוחות המודעות אולם ללא ספק כאשר יש את המדיה החברתית עם יכולות הדואר האלקטרוני שבעזרתו ניתן לשלוח את המודעה לכל אחד ברגע או דרך הרשתות החברתיות ששם הפצת המודעה נעשית בלחיצת כפתור לאין ספור יעדים.