מתכננים בת מצווה? קבלו פרטים על קליפ בת מצווה >>

לעבור את החורף בחום

רבים יודעים שהחורף הישראלי לא דומה לחורפים של אירופה למשל, למרות שאנו נמצאים בשכנות אליהם עדיין החורף שלנו נחשב לחם יותר באופן יחסי, אולם בין לבין יש מקומות בארץ שהחורף קר בהם במיוחד. יש כמה שיטות נפוצות לחימום הבית החל ממזגן ועד להדלקת קמין עצים או קמין הפועל על  סולר להסקה / נפט. לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות ואנחנו צריכים להבין את ההבדלים ולבחור את מה שמשרת אותנו טוב יותר תוך התחשבות בצרכים, עלויות וכדומה. חשוב להבין כי יש הבדלים מהותיים בין בין שיטות החימום השונות והחימום על ידי קמין ברוב המקרים עדיף ויעיל יותר מאשר פתרונות אחרים כגון מזגן, רדיאטור או תנור חימום.

על סולר להסקה ועוד

 

מבין כל פתרונות החימום ללא ספק קמין המופעל על סולר להסקה הוא האידיאלי ביותר מבחינות רבות. חשוב להבדיל בין סולר תחבורה לבין סולר להסקה, ההבדל המשמעותי ביניהם הוא רמת הזיקוק כאשר סולר להסקה מזוקק יותר מאשר סולר לתחבורה. עד לא מזמן השימוש בסולר לצורכי הסקה היה במקומות שהצריכה שלהם הייתה גדולה כגון בתי חולים, מפעלים ועוד. אולם בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר בעלי בתים פרטיים נהנים מחורף חם ומקמין הפועל על סולר להסקה. לא כל אחד יכול להתקין קמין וצריך לבדוק האם יש אפשרות בבית להתקין את הקמין, לרוב ההקמינים ניתנים להתקנה בבתים פרטיים שם אין בעיה להתקין ארובה. יש אפשרות לחמם את הבית גם עם נפט להסקה שהשימוש בו הוא דומה לאופן השימוש בסולר ההבדל הוא שנפט לרוב יקר יותר אך נקי יותר ובעל ריח מוצנע יותר. יש יתרונות רבים בשימוש עם סולר להסקה כאשר הראשון שבהם הוא ההבדל בין חימום עם מכשיר חשמלי כמו מזגן שהקמין אינו מושפע מהפסקות חשמל כמו המזגן (הפסקות חשמל מאוד נפוצות בימי החורף) ובנוסף החום המופק ממזגן הוא חום לא נעים, הוא מייבש את האוויר. גם זמן החימום של חללים מהיר יותר על ידי סולר להסקה בהשוואה למזגן או מפזר חום.

מה נדרש מאיתנו על מנת לחמם את הבית עם סולר להסקה?

ראשית דבר אם יש לכם את האפשרות להתקין קמין בבית הרווחת מכיוון שאתם עומדים ליהנות מחום נעים לכל תקופת החורף אך עליכם להיערך בהתאם עם הדברים הבאים:

מיקום הקמין בבית

מאוד חשוב לבחור נכון את המקום בו תמקמו את הקמין שלכם. מצד אחד הוא צריך להיות במקום יחסית מרכזי על מנת שיפיץ את החום שלו ומצד שני שימוקם במקום בו מתאפשרת התקנת הארובה

מיקום צובר הסולר

הצובר מכיל סולר להסקה, חשוב למקם אותו באופן שיש גישה נוחה אליו לצורכי תדלוק ומצד שני שלא ימוקם במקום שעלול להוות סכנה.

ארובה

לארובה 2 תפקידים עיקריים, הראשון לנדף את העשן והגזים הנפלטים מהסולר ושני לפזר את החום בצורה יעילה יותר. אם יש לכם בית בן 2 קומות כדאי שתשקלו למקם את הארובה באופן שיעבור דרך 2 הקומות ויחמם אותם.

הזמנת סולר להסקה

סולר להסקה לא מזמינים מכל אחד. צריך לבחור חברה לאספקת סולר לחימום ביתי איכותית ואמינה, רק כך תבטיחו לעצמכם סולר איכותי שישמור על הקמין שלכם מפני סתימות ותקלות.