פרגולות אלומיניום
קטגוריה: פרגולות

כך תבחרו את הפרגולה המושלמת

אפשר לומר שהקיץ עוד שניה כאן. אם יש לכם חצר פרטית, מרפסת או כל שטח אחר בו אתם אוהבים לשבת אך אין לכם פתרון הצללה יעיל, בשורות הבאות נבין אין לבחור את פתרון ההצללה הטוב ביותר שיהפוך את הקיץ שלכם לקריר ונעים. פרגולות הן פתרון הצללה ותיק ופופולרי גם בקרב אנשים פרטיים אך בייחוד בקרב אדריכלים ומעצבי פנים.

פתרונות הצללה מעץ, כשמביאים את הכפר העירה

פתרונות הצללה לא אחת מתקשרות אצלנו עם סככות, גגונים ועוד סוגים שונים של פתרונות הצללה, ואכן כיום כאשר גברה התודעה לנזקי השמש ובינינו השמש באמת יוקדת יותר נכנסו לתמונה פתרונות הצללה מגוונים מסוגים שונים.

חלקם הם מוכרים כגון פרגולות וחלקם כוללים קירוי תלוי שמקובע ממעל שעשוי מבדים או לוחות קשיחים. בחירת פתרונות הצללה חייבים לעשות בצורה מושכלת מכיוון שיש לא מעט סוגים ונדרשת התאמה מקצועית, רק כך נוכל ליהנות באמת מההצללה שאנו רוצים וצריכים. את ההצללות אנו רואים במגוון סגנונות וצורות והם מותקנים בבתים פרטיים, בבנייני מגורים, מפעלים ועסקים. נוכל לראות פתרונות הצללה מסוגים שונים וביניהם קירוי חלקי להצללה חלקית או קירוי מלא שאף מונע חדירת גשמים.

עושים את ההבדל עם פתרונות הצללה

בשנים האחרונות מדינת ישראל החלה את פרויקט תמ"א 38, הפרויקט בעצם כולל הרחבות לבניני מגורים ישנים, חיזוק שלהם ובסך הכללי העלאת הערך שלהם בצורה משמעותית. מבין תוספות הבנייה כלולים גם בניית מרפסות שמשמשות כתוספת מושלמת לבני הבית, אירוח, נפישה ושאר דברים שניתן לעשות בתוספת זו. אולם אחת החסרונות הוא שמרפסות אלו נמצאות תחת כיפת השמיים ויש צורך למצוא פתרונות הצללה עבורם. מבין הצללות הנפוצות נוכל למצוא את הפרגולות על סוגיהם, פרגולות מעץ, אלומיניום ואף מרקיזות לקירוי. פתרונות הצללה אלו משתנים מאחד לאחד בשל סיבות שונות שהראשונה בהם היא הכתבה של תנאי השטח. במרפסות קטנות או שאין בהם די מקום מומלץ לבחור בפתרונות הצללה כגון פרגולות תלויות מאלומיניום, המשקל הקל, העמידות לאורך זמן והיופי עונים על כול הצרכים הנדרשים. את הקירוי עצמו ניתן לבחור מבין סגנונות ועיצובים רבים כגון סרגלי עץ, סרגלי פלסטיק, לוחות סנטף או לוחות פוליגל, כול סוג של קירוי ייתן לנו מענה על צורך מסוים, חשוב לציין כי קירוי אטום למים ימנע מאיתנו מעבר אוויר בימים חמים ביותר.

סוגים של פתרונות הצללה למרפסות בתים

כאמור לרוב מה שיכתיב לנו את סוג ההצללה שנבחר למרפסת יהיה האילוץ של המקום והשטח הנדרש לקירוי, יחד עם זאת יש לא מעט סגנונות ועיצובים  של פתרונות הצללה שניתן לשלב אותם עם העיצוב הכללי של הבית. אם ניקח לדוגמה מרפסת רחבת ידיים נבחר בפתרונות הצללה קלי משקל כמו אלומיניום וסביר להניח כי לא נבחר בפרגולה תלויה מכיוון שהעמודים לא יהוו גורם מפריע. על מנת לבחור נכונה בפתרונות הצללה מאוד מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע מיומן שיש לו ניסיון הקמה ובנייה של פתרונות הצללה, בנוסף כדאי לראות עבודות קודמות ולקבל חוות דעת מלקוחות על טיב השירות ואיכות העבודה, כך תבטיחו לעצמכם קירוי מושלם, לאורך זמן וללא חשש מבעיות או תקלות.