פרגולות אלומיניום
קטגוריה: פרגולות

כך תבחרו את הפרגולה המושלמת

אפשר לומר שהקיץ עוד שניה כאן. אם יש לכם חצר פרטית, מרפסת או כל שטח אחר בו אתם אוהבים לשבת אך אין לכם פתרון הצללה יעיל, בשורות הבאות נבין אין לבחור את פתרון ההצללה הטוב ביותר שיהפוך את הקיץ שלכם לקריר ונעים. פרגולות הן פתרון הצללה ותיק ופופולרי גם בקרב אנשים פרטיים אך בייחוד בקרב אדריכלים ומעצבי פנים.

פרגולה מושלמת היא פרגולה תלויה

פרגולה תלויה הפכה להיות בשנים האחרונות פיתרון מושלם לצורכי קירוי והצללה. יש לפרגולה תלויה יתרונות רבים אולם יחד עם זאת לא תמיד נין או אפשר להתקין אותה. על מנת להבין מתי כן ניתן להתקין פרגולה תלויה ומתי נאלץ להסתפק בסגנונות בנייה אחרים של פרגולות. ראשית נבין כי פרגולה תלויה היא למעשה קירוי או גג שאינו נתמך על עמודים אלא על ידי דופן אחת, ועל מת ליצור את הייצוב של אותו גג מחברים כבלי פלדה לאותו קיר תומך בזווית וכך למעשה מעוגנת הפרגולה.

סגנונות בנייה של פרגולה תלויה

אמנם פרגולה שמוגדרת תלויה אינה מתבססת על עמודי תמיכה אך יש מגוון סגנונות ואפשרויות לקירוי עילי ללא עמודים שנכללים בהגדרה זו. על מנת להכיר חלק מהן הנה לפניכם הסברים:

פרגולה תלויה סטנדרטית - סוג זה של פרגולה מחייבת קיר תומך יציב, מבטון או בלוקים, ההתקנה מתבצעת על ידי כבלי פלדה או על ידי שרשראות. חומרי הגלם הנפוצים והסטנדרטיים הם עץ, אלומיניום וברזל כאשר הגודל של פרגולה תלויה משפיע על החומר ממנה היא תיבנה.

פרגולה מכאנית - סוג פרגולה זו מאפשרת לנו לשנות את רמת ההצללה תוך כדי שימוש, הנעה של סרגלי ההצללה ישנו את כמות האור שיחדור מהגג או לחילופין ימנעו מגשם לחדור בחורף.

פרגולה חשמלית - פרגולה תלויה זו נפוצה ביותר בשל הקלות שניתן לשנות את רמת ההצללה, כושר הקירוי וכדומה, בדומה לפרגולה תלויה מכאנית גם זו מאפשרת לנו שימוש מושלם בכל עונות השנה.

פרגולה תלויה בין קירות - כאשר יש לנו 2 קירות מקבילים יש אפשרות לקרות את החלל שמתחת על ידי התקנת פרגולה בצורה פשוטה יחסית, הקירות המקבילים הם התומכים מצד לצד ומאפשרים קיבוע חזק ואיכותית.

בחירת חומרי גלם לפרגולה תלויה

כפי שציינו פרגולה תלויה מאפשרת לנו לקרות שטח בצורה יעילה ביותר, היעילות באה לידי ביטוי בכך שאין עמודי תמיכה ולכן השטח מנוצל טוב יותר. בחירת חומרי הגלם לבניית פרגולה תלויה חשובה מאוד מסיבות רבות אולם החשובה מביניהם היא הגודל הפיזי המתוכנן של הפרגולה, ככל שהפרגולה גדולה יותר מן הסתם היא תהיה כבדה יותר, למשקל יש חשיבות גדולה והשפעה ישירה על התכנון. ראשית העדיפות היא לבחור באלומיניום כאשר גודל הפרגולה גדול, מהסיבה שאלומיניום קל משקל, אולם אם בכל זאת תבחרו בבנייה של פרגולה תלויה מעץ או ברזל קחו בחשבון כי לא בטוח שתתאפשר תליה באמת ותצטרכו להוסיף תומכים או קונסטרוקציה מתאימה. היתרון שיש לאלומיניום הוא ראשית כל כמובן המשקל הקל אולם גם העמידות שלו מנצחת כל חומר גלם אחר, האלומיניום חזק מאוד, אינו מושפע ממזג אוויר חם או קר והצביעה שלו נעשית בתנור ולכן העמידות והשרידות היא גבוהה מאוד.