פרגולות אלומיניום
קטגוריה: פרגולות

כך תבחרו את הפרגולה המושלמת

אפשר לומר שהקיץ עוד שניה כאן. אם יש לכם חצר פרטית, מרפסת או כל שטח אחר בו אתם אוהבים לשבת אך אין לכם פתרון הצללה יעיל, בשורות הבאות נבין אין לבחור את פתרון ההצללה הטוב ביותר שיהפוך את הקיץ שלכם לקריר ונעים. פרגולות הן פתרון הצללה ותיק ופופולרי גם בקרב אנשים פרטיים אך בייחוד בקרב אדריכלים ומעצבי פנים.

בחירת כספת ביתית טובה זה לא הכל!

יש מגוון עצום של כספות, זה ברור וידוע, כספות ביתיות, כספות משרדיות, חסינות אש, כספות בתקן, כספת ביתית לאקדח או לתכשיטים ועוד ועוד ועוד. ההבדל בין כל הכספות בא לידי ביטוי ברמת ההגנה וההתנגדות שלהן בפני פריצה וכמובן שיש עוד כמה סעיפים כגון חסינות לאש, ללחות וכדומה.אולם לא משנה עד כמה הכספת שבחרת היא איכותית, מוגנת ואפילו בתקן, חשוב שתדעו את כולם ניתן לפרוץ, לפתוח ולעקור. אז מה בעצם צריך לעשות מעבר לבחירת כספת איכותית? האם כל כספת תתן לנו מענה? האם מספיק לנו לקבע עם בורג את הכספת? או שיש שיטות עיגון טובות יותר? על כן ועוד בהמשך המאמר.

 

קיבוע ועיגון, לב לבה של כספת ביתית

כבר אמרנו שבחירת כספת ביתית איכותית ככל שתהיה אנה דבר שימנע את הפריצה או הגניבה ועל מנת להקשות על הגנבים אנחנו חייבים להוסיף שכבת הגנה. הדבר הראשון שאנחנו חייבים לתת עליו את הדעת הוא העיגון של הכספת. רבים טועים לחשוב כי מספיק לרכוש כספת ביתית איכותית שתמנע את הגניבה אולם בפועל מרבית הגנבים מנסים דבר ראשון לעקור או לקחת איתם את הכספת ולנסות לפתוח אותה במקום מרוחק ושקט אולם אם אנחנו נקפיד על ביצוע עיגון איכותי לכספת סביר להניח כי נעכב את הגנב מספיק זמן עד אשר יתפס או לכל הפחות יוותר ויברח. כאן נכנס העניין של מה אנו נדרשים לעשות על מנת לגרום לגנב לוותר על הפריצה או לפחות לעכב אותו ככל הניתן. ראשית דבר סוג הכספת ורמת המיגון שלה ללא ספק משפיע על זמן הפריצה כמו גן סוג העיגון. ככל שנשקיע בקיבוע טוב יותר כך יקטן הסיכוי שהגנב ייקח לנו את הכספת ויברח איתה. אלו זוגי העיגון הנפוצים, (כמובן שיש שיטות נוספות שאותם לא נפרט כאן מטעמי אבטחה):

קיבוע לקיר - שיטת העיגון הנפוצה ביותר של כספת ביתית, חשוב לוודא כי הקיר עשוי מבטון ולא מבלוקים על מנת להקשות ככל האפשר על עקירת הכספת.

קיבוע לרצפה - שיטת עיגון נפוצה גם כן, כאן חשוב לוודא כי הקיבוע אינו נעשה אל אריח שאינו מונח על יציקת בטון מתחת, הסיבה היא שאת האריחים ניתן לשבור בקלות וכן הכספת ניתנת לעקירה.

פלטת עיגון מפלדה - שיטה זו היא אידיאלית ביותר אך מחייבת עבודות יציקה ריתוך של בעלי מקצוע, התקנה זו נחשבת לטובה ביותר.

יציקת בטון - אם אתם נמצאים בתהליך של בניית בית כדאי שתשקלו לצקת בטון מסביב לכספת על מנת לקבע אותה באופן תמידי. כספות כאלו חייבות להיות עם דגש על דלת מוגנת ופחות על הדפנות שלה.

 

התאימו את הכספת לצרכים שלכם

התאמת הכספת לצרכים תאפשר לכם לקבל את מקסימום ההגנה הנדרשת, אמנם אין קביעה חד משמעית מה רמת המיגון הנדרשת אולם ככל שהחפצים / תכשיטים יהיו בעלי ערך רב יותר כך תרצו להשתמש בכספת טובה ומוגנת יותר. רמת המיגון נקבעת לפי התקן ומדורגת על פי הזמן הנדרש לפריצת הכספת, ככל שנדרש יותר זמן כך נחשבת הכספת למוגנת יותר. בנוסף אם אתם מתכוונים להגן על ניירת חשובה תקחו בחשבון גם חסינות בפני אש.