סוכריות צבעוניות בקופסאות פרספקס
קטגוריה: עיצוב פנים

זכוכית אקרילית ברחבי תל-אביב

מהי הזכוכית האקרילית עליה מדברים כולם? מסתבר שהזכוכית האקרילית הידועה גם כפרספקס נמצאת כמעט בכל מקום ומשמשת עבור רוב התעשיות. מהי בעצם הזכוכית האקרילית ומדוע בתי עסק ואף אנשים פרטיים כל כך נהנים לעשות בה שימוש, מהם היתרונות שלה, מהם המאפיינים שלה ולאילו תעשיות מתאימה. כאשר הבנתי דבר או שניים לגבי הזכוכית האקרילית, יצאתי לסיור בעיר תל אביב בה אני מתגוררת לראות במו ע
...

איך בוחרים כספת חסינת אש

כספת חסינת אש

אם אתם מחפשים לרכוש כספת חסינת אש כנראה שאתם מעוניינים לאבטח בתוכה מסמכים מסווגים, שקים, קבלות, מזומן או יכול להיות שתרצו להגן על סוג מסוים של מדיה מגנטית כמו כוננים ניידים או דיסקים המכילים מידע חשוב. ישנם סוגים רבים של כספות ובתוך הקטגוריה של כספות חסינות אש קיימים גם כן  כמה סוגים ויש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שרוכשים כספת חסינה בפני אש.

אין זה אומר בשום צורה שצריך להזניח את מנגנוני הנעילה השונים האמורים להגן על תכולת הכספת מפני פריצות או גנבות. צריך לרכוש כספת שגם יכולה להגן על התכולה מפני נזקים שונים כמו שריפה וגם לעמוד בניסיונות של פריצה למנוע מגנבים להניח את ידם על הרכוש שלכם.

מה חשוב לדעת על כספות חסינות אש

קודם כל כבר הבנו שישנם סוגים שונים ורבים של כספות חסינות אש. ברוב המקרים, כספות חסינות אש לא יהיו מעוגנות כלל, לא לקיר ולא לרצפה מהסיבה הפשוטה שבלתי אפשרי לקדוח בהם חורים. כאשר מעגנים כספת לכל מקום, צריך לקדוח ולהשתמש בברגים. כאשר זה מגיע לכספות חסינות אש, ברגע שיקדחו בהן, רמת המיגון תיפגע והכספת כבר לא תוכל לעמוד בפני אש. בדרך כלל כספות חסינות אש יהיו כבדות ובעלות נפח קטן. הסיבה לכך היא לכספות הללו יש דפנות מאוד עבות על מנת שיוכלו להרחיק את האש מן התכולה כמה שיותר. הדלתות של כספות חסינות אש נקראות דלתות בהלה. ברגע שפורצת שרפה, ניתן לתת דחיפה קטנה לדלת הכספת והיא תנעל מיד ומנגנון ההגנה כנגד אש יכנס לפעולה במיידי. חשוב להבין שכספת שלא קיבלה את התקן הדרוש ממכון התקנים אינה יכולה להיות כספת חסינת אש. כל הכספות המגנות על תכולות מסוימות מפני אש, חייבות להיות כספות בתקן. התקן בעצם מאשר שהכספת עברה את הבדיקות והמבחנים ויכולה להגן על התכולה מלהישרף למשך זמן מסוים. ישנן כספות שיכולות להגן על תכולות למשך כ-30 דקות ויש כאלו שיכולות להגן על התכולה גם למשך כ-שעתיים, הכל תלוי בתקן הספציפי של הכספת בה תבחרו. דבר נוסף שחשוב לדעת על כספת חסינת אש זה שבתוכה יהיה מותקן ארון פנימי העשוי מעץ. מטרת הארון בעצם הוא להגן על התכולה מפני לחות, עשן וקיטור שבדרך כלל נגרמים על ידי שרפה.

חשבו על התכולה והמיגון המתאים

לסיכום, כאשר תבחרו כספת חסינת אש, חשבו על הזמן שהיא יכולה לשמור על התכולה במידה ופורצת שרפה. חשוב לציין שמסמכים מנייר ומדיה מגנטית נשרפים בטמפרטורות שונות ולכן הכספת צריכה להתאים לתכולה שזקוקה למיגון. כאשר בחרתם את הכספת חסינת האש, וודאו בנוסף שמנגנוני הנעילה וההגנה שלה הם איכותיים ועמידים בפני ניסיונות פריצה. כספות בתקן בוודאות יעשו עבודה טובה רק עליכם לברר מה אומר כל תקן והאם אכן מתאים אל התכולה אותה אתם תרצו למגן.